A Mexikói elnök elárulta, hány illegális migránst toloncoltak vissza az USA-ból egy hét alatt
Vannak köztük nem mexikói állampolgárok is.
Az Egyesült Államok csütörtökön büntetőintézkedéssel sújtotta a kubai védelmi minisztert és egy belügyminisztériumi különleges egység tagjait a júliusi kormányellenes tüntetésekkel szembeni erőszakos fellépés miatt – áll az amerikai pénzügyminisztérium honlapján közzétett közleményben. A szankciók elsősorban beutazási tilalmat és az érintettek amerikai pénzügyi eszközeinek befagyasztását foglalják magukban.
Joe Biden amerikai elnök azt is bejelentette, hogy az Egyesült Államok térségbeli partnereivel együttműködve fog nyomást gyakorolni Kubára, hogy szabadon engedje az őrizetbe vett politikai foglyokat, helyreállítsa az internetszolgáltatást, és lehetővé tegye, hogy a kubaiak élhessenek alapvető emberi jogaikkal.
Washington megerősíti havannai nagykövetségének állományát, hogy folytassa a konzuli segítségnyújtást és támogatást nyújtson a kubai civil szervezeteknek. A Biden-adminisztráció első ízben tett konkrét politikai lépéseket annak érdekében, hogy nyomást gyakoroljon a havannai kormányzatra.
Az amerikai kongresszusi képviselők és a kubai-amerikai közösség tagjai egyre hangosabban követelik Washingtontól, hogy határozottan álljon ki a kubai tüntetők mellett. Washington szankciós döntése és az intézkedés meghozatalának gyorsasága alapján az Egyesült Államok várhatóan a közeljövőben sem fog enyhíteni az amerikai Kuba-politikán.
Biden Trump nyomdokán halad, mert számít a kubai diaszpóra szavazataira
Biden elnök elődje, Donald Trump lényegében teljes mértékben visszavonta a Barack Obama akkori elnök idején hozott reformintézkedéseket, amelyek történelmi enyhüléshez vezettek a karibi szigetországgal.
mivel a kubai rendszerváltást sürgető floridai kubai-amerikai közösség többsége Trump elnök politikáját támogatta ebben a kérdésben.
(MTI)
Fotó: Rafael PEREZ / AFP